Blogger tarafından desteklenmektedir.

4 Aralık 2017 Pazartesi

GÜCÜNÜZÜN FARKINDA MISINIZ?


Merhaba Arkadaşlar,
Son günlerde belki birçoğunuza da ulaştığını düşündüğüm bir birliktelik davetiyesinden söz etmek istiyorum bugün size. Davet sahibi Erkan TEPEBAŞ. “Bironeridebizden” adını verdiği ve kendi ifadesi ile şu aşamada “gerçekleştirilmesi istenen tasarı” olarak nitelendirdiği çok önemli bir hedefi var. Bu konuda bizlerden destek talep ediyor. Yazının devamında göreceğiniz üzere kendi kaleminden dökülen düşünceleri son derece makul ve okunmayı hak ediyor bence. Ekip olarak çalışılması halinde blogger’ların daha etkili olacağı inancında. “Yeşimle Her Telden”in de bahsettiği gibi 3 Aralık Pazar günü, bu sene 5. kez düzenlenen ve Kadıköy Babil Cafe'de gerçekleştirilen Kahve Bahane 5 / İstanbul Blogger Buluşması'na sadece dört kişi katılabilmiş. (Yeşimi'in bu konuyu ele aldığ paylaşıma; https://yesimlehertelden.blogspot.com.tr/2017/12/kahve-bahane-5-istanbul-blogger-bulusmas.html    linkinden ulaşabilirsiniz). Bu son durum sanırım bu konuda daha aktif, daha birlik beraberlik içinde ve daha etkili olma zamanının geldiğine de işaret ediyor. Dolayısıyla günümüzde giderek kan kaybetmeye başlayan Blog dünyasını yeniden canlandırmak için önemli bir atılım olarak değerlendirebiliriz belki de bu çabayı ne dersiniz?


Şimdilik sizleri Erkan Bey’in düşünceleri ile baş başa bırakıyorum. Sevgilerimle…

   GÜCÜNÜZÜN FARKINDA MISINIZ?
-BU BİR GİRİŞİM ÇAĞRISIDIR-

Sevgili arkadaşlar merhabalar. Uzun zamandır hayalini kurduğum ve bir süre sonra hayal kurmak yerine somut adımlarla aşama aşama hayata geçirmeye başladığım bir proje üzerinde çalışıyorum. Bakmayın bahsederken “Proje” dediğime, aslında böyle iddialı cümleler kurmayı hiç de sevmem. Zaten bende kullanırken bu kelimeyi, TDK’ da tanımlanmış ilk anlamını kastetmiyorum.  Baksanıza ne kadar iddialı 1. isim  Değişik alanlarda önceden plan ve programa alınmış, maliyeti hesaplanmış, kurum ve kuruluşların yönetim organları tarafından onaylanmış, kısa ve uzun vadeye bağlanarak özel kurum veya devlet adına gerçekleştirilmesi kabul edilmiş bilimsel çalışma tasarısı “.
Bu zamana kadar yaptığım bütün çalışmalar her ne kadar detaylı ve ince ince hesaplanmış olsa da ben yine de kulağa daha hoş gelen ikinci tanımlamasını tercih ediyorum 2. Gerçekleştirilmesi istenen tasarı
Ne kadar da naif ve masumane. “Gerçekleştirilmesi istenen tasarı…”

Evet benim de gerçekleştirmeyi istediğim bir tasarı var. Ve yaptığım uzun çalışmalar gösterdi ki bunu gerçekleştirebilecek en iyi ekip sizlerden; yani üretmeyi, yazmayı çizmeyi seven siz değerli blogger arkadaşlardan oluşabilir.
Günümüzde internet, internet bağlantılı teknolojilerin gelişmesi ve buna bağlı olarak interaktif internet kullanımın artması reklam ve pazarlama dünyasının dikkatini çekmiş olacak ki bu alana önemli bir kaynak aktarımı yapılmaya başlanıldı. Sebebi ise oldukça basit, tv kanalarında dakikasına binlerce lira ödedikleri reklamları, sosyal medya platformlarında daha etkili ve direkt hedef kitlesine ulaştırabiliyorlar hem de görece çok daha düşük maliyetler ile. Ancak her mecra olduğu gibi burada, medya patronlarının tekelinde. Karşılarında da bu konuda organize olmamış binlerce web sitesi bulunması bu işi oldukça ucuza mal etmelerini sağlıyor. Bunun sebebini sanırım organize edilmemiş platformlar ile açıklamak mümkün. Uzun zamandır üzerinde incelemeler yaptığım blog dünyasında gördüm ki blogger arkadaşlarımın birçoğu, birçok koşula bağlı sözleşmeler ile bu pastadan pay çıkarma çabasındalar. Ve ne yazık ki büyük emekler verilerek üretilmiş onlarca içerik hak ettiği kitlelere ulaşmadan binlerce bilgi ve içerik yığınının altında kaybolup gidiyor. Ya da birçok blogger arkadaşımız onca emeğini dev reklam pazarlaması yapan firmalara yok parasına pazarlıyorlar. İnternet ve sosyal platformların hızla büyümesiyle birlikte yeni nesil bir emek sömürüsü bu sayede kendine yeni bir yol çiziyor. Popüler bolgların elde ettiği reklam gelirlerine heves eden yüzlerce arkadaş da maalesef bu pazarda emekleri sömürülenler kervanına katılıyorlar. İşte bu tespitlerden sonra bütün bu arkadaşları tek bir proje çatısı altında birleştirerek bir sosyal medya girişimi oluşturmaya karar verdim. Üretilen içerikleri de incelendiğimde bunu bir “öneri” özelinde yapmanın hem proje fikrinin çıkış noktasına, hem de hedeflediğimiz gelir modeline daha uygun olduğunu düşündüm ve “BİRONERİDEBİZDEN” isimli bu fikri geliştirmeye başladım.

Peki, nedir Bironeridebizden? Sosyal medyada yeni bir akım yaratacağını düşündüğüm “Bironeridebizden” isimli proje kısaca ifade etmek gerekirse akla gelebilecek bütün konularla ilgili önerilerin paylaşılabileceği bir öneri paylaşım platformu projesidir. Bironeridebizden projesinin odak noktasında internet kullanıcıları ve onların ihtiyaç duyduğu önerilerin organize edilmesi fikri yer almaktadır. Biraz inceleme yapıldığında özel olarak bu amaca odaklanmış hiç platformun olmadığı görülecektir. Elbette ki, bilinçli ya da bilinçsiz, hali hazırda bu türlü öneri içeriği barındıran birçok web sitesi bulunmaktadır. Ancak hiçbiri Bironeridebizden’de olduğu gibi bunu bir tarz olarak benimsememiştir. Zaten adı üzerinde olan projemizin odak noktası özel olarak bu şekilde belirlenmiş olduğundan kullanıcılar herhangi bir konuda bir öneriye ihtiyaç duyduklarında akıllarına ilk olarak Bironeridebizden ’in gelmesi projenin amacının doğal bir sonucu olacaktır. 

Projenin çalışma prensibi oldukça basittir. Forumların kargaşasından uzak bir yapıda tasarlanmış olan Bironeridebizden, öneri sunma ve öneri isteme mantığına dayalı çalışacak olan bir sistemden ibarettir.
Bloggerlar olarak bütün süreci birlikte yürütüp birlikte kalkındırmayı ve birlikte bir değer haline getirmeyi düşündüğüm bu girişim başarılı olduğu takdirde organize ediliş şekli itibariyle de bir ilk olacaktır. Bu projeyi bir fikir kooperatifi olarak düşünebiliriz aslında. Birlikte üretip birlikte geliştirebiliriz. Ve son olarak şunu da eklemek istiyorum. Ben bireysel başarıların asla uzun ömürlü olmadığına inanan biri olarak bunu egolarından arınmış bir ekibin başarılabileceğine inanıyorum. Sizin de büyük hayalleriniz, büyük düşünceleriniz varsa ekibimize katılmanızı canı gönülden dilerim.
Önerileriniz ve irtibat kurmak için : rkntpbs@gmail.com
Erkan TEPEBAŞ

Bironeridebizden

34 yorum:

 1. Güzel bir fikir. İnşallah katılım ve destek fazla olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Arif Bey. Teşekkürler :))

   Sil
  2. Arif Bey merhabalar sizinle de irtibat kurmak istedim ancak bir türlü olmadı. iletişim kutusu çalışmıyor sanırım :)

   Sil
 2. Çabalarınız ve önerileriniz inşallah gerçekleşir, kolay gelsin. :)

  YanıtlaSil
 3. annatsana yani ne olcak. annamadım kii. bir öneri de bizden napcaz yaniii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deeptone. Konuyu şöyle özetleyeyim. Bu kadar güzel ve kaliteli içerik üreten bir sürü insan varken neden bunu bir sosyal medya girişimine dönüştürmeyelim ki diye düşünüyordum uzun zamandır.Çünkü her birinizin ürettikleri maalesef her gün üretilen binlerce bilginin arasında kaybolup gidiyordu ve bu kıymetli verileri anlamlı bir bütün haline getirilmeliydi. Daha sonra bunu bir projeye dönüştürdük. Amaçladığımız şey oldukça basit. Tek bir web sitesi çatısı altında bir öneri veri tabanı oluşturarak, kullanıcıların öneriler bulabilecekleri tek bir platform yaratmak adı bironeridebizden olan.Önerilerin sosyal medyada etkisi çok çok değerli. Onun için bunu bir öneri paylaşım platformu olarak tasarladık. çünkü üretilen içerikler ya birer öneri ve tavsiye içeriyor ya da hızlıca öneriye çevrilebilecek tarzda yazılıyordu. Amacımız bu kaliteli içerikleri işlemek. ve bunu bir iş girişimi ile yapıp katılımcılarının kurduğu bir marka yaratmak. Bironeridebizden. Benimle irtibat kurarsanız daha detaylı bilgi paylaşabilirim.

   Sil
 4. İnanın ki sizden daha fazlasını biliyor değilim. Erkan Bey rica etti ben de onun samimiyetine güvenerek ve de önemli olduğunu düşünerek bu paylaşımı yaptım. Kendisi bu yazışmaları okuduğunda gerekli açıklamaları yapacaktır eminim ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güveniniz için çok teşekkür ederim. Desteğiniz içinde. Aslında inanın çok bir detay yok. Yani aslında proje çok basit ama çok önemli ve etkili olabilecek bir potansiyele sahip.

   Sil
 5. Merhaba..Ben bu duyuru paylaşımlarını daha önce 2 arkadaşımın sayfasında okumuş ama hayata geçirilecek somut örneklerden sonra ne olduğunu anlayabileceğimizi ima etmiştim.Yukarıda Deep'e verilen cevaptan biz blog yazarlarının yazılarını tek çatı altında toplayacak bir sistem anlıyorum ama dediğim gibi şu an tasarı aşamasında olan bir sistem.Gelişmeleri takip edelim bakalım...Bu arada yazında benden,Blogger Buluşması yazımdan bahsettiğin için çok teşekkür ederim..Naçizane ricam o yazıma bağlantılı bir link ekleyebilirsen benim sitemimi de yerinde okuyabilir merak eden belki...Bir de G+ ekledim seni..Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Yeşim,
  Evet haklısın, gelişmeleri takip edip göreceğiz. Linkini ekledim. Benden de sevgiler:))

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar, anladığım kadarıyla şu an çok soyut olduğu için anlamakta güçlük çektiğimiz bir proje olmuş. Dediğiniz gibi somutlaştıkça bizde yer etmesi ve anlamlanması daha kolay olacak gibi gözüküyor.
  Bu olumsuz bir yorum demek değil tabi ki :) Ne kadar zamansız olsak da görüp duyduğumuz her blogger projesine destek vermek boynumuzun borcu :) Bize paylaşmak ve takip etmek düşer. Yıldız'a da teşekkür ederiz. Umarız devamı gelir, başarılar dileriz :)

  YanıtlaSil
 8. Canım bu güzel yorum ve katkı için asıl ben teşekkür ederim. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için değil mi:))

  YanıtlaSil
 9. Thanks for the share, keep up the posts! Love checking out this article.
  Scarlett

  YanıtlaSil
 10. merhaba keşif etkinliğinden geliyorum takipteyim bloğuma da beklerim sevgiler https://efsaninguncesi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 11. harika bir yazım olmuş teşekkür ediyorum keyifli zaman geçirdim.

  YanıtlaSil
 12. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim Ruhuna renk kat blogunun düzenlemiş olduğu etkinlik sayesinde. Yazınızı da keyifle okudum. Teşekkürler paylaşımınız için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler ziyaret ve yorum için :))

   Sil
 13. oğlak :) melankoli hüzün stres filan olmaz bende hiç :) hep iyimserim hayatı ciddiye almam hiç zaten, hafızam sağlam ama yaşadıklarımı hemen unuturum :)

  YanıtlaSil
 14. Ne mutlu sana o zaman. Biraz çuvalladım galiba :)) Öpüyorum kocaman o iyimser halinden :))

  YanıtlaSil
 15. inşallah amacına ulaşana bir etkinlik olur,
  sevgiler....

  YanıtlaSil
 16. İnşallah Fatma'cığım. Hoşgeldinnnn blogumaaa :))

  YanıtlaSil
 17. Güzel bir proje , sizi izlemeye aldım bana da beklerim, İyi Günler Diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Elif'ciğim, hoşgeldin, ben de takipteyim :))

   Sil
 18. Beautiful post! ♥ I love your blog!
  Following you! Follow back?

  https://colourfulmadness.blogspot.com

  YanıtlaSil
 19. Güzel bir projeye benziyor bakalım :)

  YanıtlaSil
 20. Bloğunuzu duyurusunu yaptığınız sayfa sayesinde keşfettim.. biröneridebizden sayfasına da üye oldum. Yavaş yavaş inceliyorum sayfayı. Duyuru için teşekkürler.. (bu arada 100. cü üye oldum sayfanıza :) )

  YanıtlaSil
 21. Çok kıymetli ve çok özel 100. üyem, bloguma hoş geldiniz. Beni mutlu ettiniz.
  Takipteyim ben de. Sevgilerimle :))

  YanıtlaSil
 22. Yanıtlar
  1. Canım benim, benim vefalı kardeşim, blogcan dostum. Yokluğumu hisseden tek insan. Sana içimden güzel dualar gönderdim.

   Uzun zamandır koptum farkındayım. Mazeret olamaz biliyorum ama olağanüstü bir trafiğim vardı. Kısa bir süre sonra yeniden aranıza karışacağım.

   Sil
 23. Bloggerlar Sanal Alemde Buluşuyor!
  Merhaba, yazınız için teşekkürler. Bloggerların buluşma ve sosyal paylaşım platformunda sizleri de aramızda görmek isteriz. Böylelikle diğer bloggerları tanıyabilir, yeni fikirler edinebilir ve içeriklerinizi daha geniş kitleye tanıtabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  http://blogworld.com.tr.ht//welcome

  YanıtlaSil
 24. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının buluşma ve sosyal paylaşım noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi bloggerlara tanıtabilir ve diğer bloggerlar ile kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler bu güzel bilgi için :))

   Sil

Google+ Followers