Blogger tarafından desteklenmektedir.

28 Haziran 2018 Perşembe

İTİRAF

Telefonu kapattı ve son kez olmasını ümid ettiği randevusu için hazırlanmaya başladı. Ne şekilde yapacağını tam olarak kestiremediği bir itirafta bulunması gerekiyordu. Uzun açıklamalara gerek yok diye düşündü. “Bitti” diyecekti ve bitirecekti. “Neden ve niçin ayrıntılarına girmek, istediği en son şeydi. Ne üzmeli ne de üzülmeliydi. Bazı şeyler fazla söze gerek kalmadan da bitirilmeyi hak ediyor olmalıydı.

Uzun uzadıya konuşmak, deşmek, yüzleşmek, inatlaşmak, suçlamak, suçlanmak, öfkelenmek, bağırmak, giderek kabaran duygu patlamaları ile sonunu arzu etmediği bir finale sapmak ve onca güzel hatırayı saygısızca bir kenara savurup atmak son perdeye biçilen en son rol olmalıydı.

Acıların dili ortak iken tanışmışlar, yaralarını beraber sarmışlar, önce pik yapıp sonra da birlikte durağanlaşmışlardı. Onların mayası acı’ydı. Acıyla beslenip acıyla büyümüşlerdi. Acılar sona erip, keder ve hüzün dereleri kuruduğunda, duyguları da kıraçlaşmış, birbirlerinden giderek uzaklaşmaya başlamışlardı. Bir hal çaresi aramak için çabalayacak sebepler tamamen tükendiğinde de ilişkileri bitme noktasına gelmişti. Sadece bunu kabullenmekle ilgili bir sorunsalın içindeydiler.

Veda randevusuna özenmek istedi genç adam. Önce duş aldı ve sakal tıraşı oldu. Ardından ütülü bir gömlek seçti ve ona uygun düşen bir ceket. Pantolona da ütü vurmak gerekti. Üşenmeden ütüyü fişe taktı. Kılıç keskinliğinde, yedeksiz bir ütü izi bıraktığı pantolonu dikkatlice giydi. Aynada son kez kendine çeki düzen verdikten sonra anahtarı alıp çıktı.

Her zamanki çay bahçesinde, her zamanki bacağı kırık masada, bakışlarını birbirlerine değdirmemeye özen göstererek uzunca bir süre oturdular. Dengesiz masanın bardaktaki çayı, tabağa dökmesine aldırış etmeden son yudumlarını boğazlarına düğümlediler. Martıların çığlıkları ve kıyıya vuran dalga sesleri  zaman zaman diyalogsuz bıraktıkları boşlukları dolduran notasız bir fon müziğiydi. Birkaç yavan cümleyle sohbet başlamışken birden atıldı genç kadın ;

-        - Sana bir şey itiraf edebilir miyim?
-        - Elbette
-        - Lütfen nedenini niçinini sorgulama.
-       -  Sormam, tamam
-        - Ben ayrılmak istiyorum.

Kadınsı sezgiler rol çalmış, ortam bir anda buz kesmişti. Bu hamle sayesinde terk edilmenin getireceği yeni bir acı dalgası ile kendisini sevmekten vazgeçen adama tekrar bağlanma riskini kurnazca ortadan kaldırmış, gururunun kırılmasına izin vermemişti kadın. Başka yaraları sarmak üzere ayağa kalktığında ise arkasından öylece bakakaldı acılı genç adam. 

Bu sıcak yaz günlerinde okuma zahmetine katlanan siz değerleri blogcanlara Temmuz ayı hediyem olsun bu kısa öyküm.

Sevgilerimle :))


(Her hakkı saklıdır)


19 yorum:

 1. Keyifle okudum, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Handan :))
   Sevgiler selamlar :))

   Sil
 2. Ayrılıklar her zaman kötüdür. Güzeldi. Emeğine sağlık canım :)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim Beydacann

  YanıtlaSil
 4. "Her dem yeni doğarız/Bizden kim usanası," diyor Yunus Emre. Belki saçma oldu ama öykünü okuyunda bu söz geldinlemez aklıma. Güzel bir öyküydü.

  YanıtlaSil
 5. Daha isabetli bir yorum olamazdı. Derdimi analatabilmisim sanırım. Çok teşekkürler öyküme kaçtığın için. Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Çok sevdim öyküyü.. Akıl bitti deyince, gönüle susmak düşüyor bana göre. İkisi de aynı kararda ancak önce davrananın yüreği sularda... hayırlısı olsun diyelim. Eline sağlık :) Teşekkürler paylaşımına.

  YanıtlaSil
 7. Ne güzel bir yorum bu. Cansınnn :))

  Sevgilerimle :))

  YanıtlaSil
 8. ooooo iyiydi, hatta iyi bir film sahnesi idi :)

  YanıtlaSil
 9. Teşekkür ederim Deep. Yorumun candır. Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. Durağan bir şeyler ancak bu kadar akıcı anlatılabilir. Tebrik ederim sizi.

  YanıtlaSil
 11. Cok tesekkur ederm bu kıymetli yorum için. Burdaki her bir geri bildirim her zaman hayalini kurduğum öykü ktabım icin beni o kadar yureklendiriyor ki. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 12. Kalemine saglikcanim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler uğradığın için Derya'cığım :))

   Sil
 13. Yanıtlar
  1. Beğendiyseniz ne mutlu bana :))

   Sil
 14. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Birsen. Sevgi ve selamlarimla

   Sil

Google+ Followers