Blogger tarafından desteklenmektedir.

31 Mayıs 2018 Perşembe

BİRİ SENİ ANLATSIN / MİM


Merhabalaaaar,

İlk kez bir mim yapıyorum. Google hazretlerine şöyle bir baktım ve hayalimdekine benzer bir şeye rastlamadım. Umarım konu başlığımı beğenirsiniz. “Biri Seni Anlatsın”. Meramımı anlatmak için ilkini ben yapmış olacağım. Anlatmayı tercih ettiğim kişiyi, yönelttiğim sorular yardımıyla kendi kadrajımdan nasıl görüyorsam öylece tanıtacağım. Ne kadar isabetli olduğumu geri bildirimler sayesinde öğrenmiş olacağım. Varsa yanlış tahminlerim kendimi düzelteceğim. Birbirimizi daha iyi tanımamıza vesile olacak bu mim’le kendimize dışarıdan bakacağız. Bizi bize anlatan bir mim yazısı ile aylarca hatta yıllarca yüzünü görmeyip, sesini dahi duymadığınız insanların kafasında nasıl bir imaj oluşturmuşuz anlamaya çalışacağız. 

Mimi yapan kişi anlattığı blog sahibi ile ilgili fikirlerini beyan ederken o kişinin daha önce yaptığı paylaşımlardan, yorumlardan özellikle de daha önceki mim paylaşımlarında kendisiyle ilgili verdiği tüyolardan kopya çekebilir. Aslında pek çoğumuzun kafasında özellikle sıkı takip ettiğimiz bloglarla ilgili bir fikir muhakkak ki oluşmuştur. Şimdi bu fikirleri ve düşünceleri yazıya dökeceğiz.

Örneğin ben Deepton’u anlatmak istedim. Ona vefa borcum çok. Aslında kendisiyle ilgili “Deeptone” başlıklı yazımda düşüncelerimi belirtmiştim ama blog dünyasında ilk ve en eski arkadaşım olarak onu anlatmaya kara verdim.  15 Soruyla Tanıtttığım Blog Sahibi;

Soru 1. Blogunun adı ne?
Sade ve Derin

Soru 2. Blogunda ne tür konu/konulara yer veriyor.
İnsan ve insan ilişkileri ve yaşama dair her şeyden bahsediyor. Deneme, kültür sanat yazıları (kitap, dergi, müzik, sinema, dizi, resim, tiyatro, mutfak, fotoğrafçılık). Gündelik yaşamdan esinlenerek yazdığı kısa ve kurgu hikâyelere sıklıkla yer veriyor Kendi deyimiyle yolda gördüğü insanlara hayat yakıştırıyor.

Soru 3. Konu başlıkları içerisinde size göre en çok hangi konuda daha etkileyici yazıyor?
Kısa öykülerinin dilini akıcı ve sıcak buluyorum. İyi bir gözlemci olduğu için de öykü yazma konusunda sıkıntısı çekmiyor. İlaveten, bütün önerilerine birebir yetişemesem de film ve müzik seçkilerini beğeniyorum. Yeni blogları takip edip bizlere sunmasını da özverili bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum.

Soru 4. En çok hangi blogları okuyor?
Nasıl başarıyor bilmiyorum ama okumayıp yorum bırakmadığı blog hemen hemen yok gibi. Tek okuru olduğu çok sayıda blogu takip ediyor.

Soru 5. Bir blogger olarak size göre en çarpıcı özelliği ne?
Eski, yeni bütün blogları kavrayıp kuşatması, blogları birbirine kaynaştırması. Çok yönlü paylaşımlarda bulunabilmesi

Soru 6. Bıraktığı yorumlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumsuz bıraktığı bir yazımı hatırlamıyorum. Sanırım birçoğumuz için de aynı durum söz konusu. Kimse okumasa da biliriz ki Deep kesin uğrar, okur ve kısa da olsa bir şey yazar. Herkese uğradığından olsa gerek yorumları kısa tutabiliyor. İnsanları ve yazdıklarını önemsediğini hissettirmesi çok güzel bir davranış. Cevap gerektiren yorumları da hiç ihmal etmiyor.

Soru 7. Son dönemde yaptığı paylaşımlar içerisinde en çok hangisini beğendiniz? 
Nisan ayında paylaştığı "Aforizmalar 3" yazısını çok eğlenceli buldum. Zekice yazılmış. Ne hikmetse en çok beğendiğim bu yazısına yorum bırakmamışım. (O da benim ayıbım olsun).  Dediğim gibi kısa öykülerini beğeniyorum. Bugünkü "Çocukluk" adını verdiği paylaşımını da çok içten buldum. Çocuk kalbiyle yazılmış sıcacık bir yazı.  

Soru 8. Bloguna ilk baktığınızda sizde bıraktığı intiba nedir?
Düzenli, detaycı, sistematik

Soru 9. Blogunda şöyle olsa daha iyi olurdu dediğiniz bir yön var mı?
Yazı puntolarını biraz daha büyütse gözlük aramak zorunda kalmadan okuyabilirdim belki :))

Soru 10. Hayata nasıl bakıyor ?
Bence hayata pozitif bakıyor. Yaşamayı ve kendine yarattığı dünyayı seviyor. İşini severek yapıyor. İçinde sevimli bir çocuk var. Bir yandan da yalnız kalmayı seviyor böylece kitaplarına, müziğe, filme ve bloğa daha çok zaman ayırabiliyor.

Soru 11. Onu üç kelime tanımlasanız ne derdiniz?
Paylaşımcı, megahafıza, kitap kurdu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Bir de özellikle resim kullanmayan arkadaşların kafamızdaki hayali görüntüsünü tahmin etme kabiliyetimizi ölçen birkaç soru daha hazırladım. Eğlenceli olabilir ne dersiniz?)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru 12. Sizce yaşı kaç?
Deep’in yaşı ile ilgili bir tüyom yok. 20'lerin sonu 30’ların başı desem çam devirmiş olur muyum acaba bilemedim ))

Soru 13. Kilosu ve boyu kaç?
Zaman zaman verdiği yemek, pasta, tatlı tariflerine bakarak yemek yapmayı ve yemeyi sevdiğini düşünüyorum. Kilosu 58 boyu da 1.67 cm. diyorum ben. Yürümeyi sevdiğini düşündüğüm için fit bir Deep var hayalimde.

Soru 14. Ten rengi nedir, Saçları nasıldır?
Buğday tenli, kısa saçlı, saçları koyu kavhve-rengi. Gerçi bloğundaki sembolik resimde saçları topuz bir leydi duruyor ama bence saçını kısa kullanıyor artık. 

Soru 15. Giyim ve makyaj tarzı nasıl? 
Sanırım spor giyinmeyi daha çok seviyor. Rahatlığı ön planda tutuyor. Günlük yaşamda çok makyaj yapmıyor. Yapsa da sade ve gösterişsiz tonları tercih ediyor.


İşte böööyleeee. Umarım siz bu mimi, gizemli Deep ise onunla ilgili yorumlarımı ve tahminlerimi beğenmiştir. Yanlışlarım varsa düzeltecektir mutlaka.

Gelelim beni kim anlatsın sorusunun cevabına. Bunun için elbette bir isim bırakabilirdim ama öyle yapmayacağım. Bu yazıya ilk yorum bırakan kişi beni anlatsın diyorum. Böylece bu konuda en istekli kimse o kişi bunun yapmış olur. (Hiç yorum gelmezmişşş bir de J). Siz dilerseniz istediğiniz bloğa işaret edebilirsiniz;  "beni ---- blog tanıtsın" şeklinde. Tercih sizin.


Kalın sağlıcakla J


38 yorum:

 1. Şirin bir mim olmus :) deep i ben de çok severim .. Benim de ilk takipçilerimden kendisi ..
  İlk yorum.benden geldi galiba ama mimlenme kısmı beni atlasın çok yazı yazamıyorum bu ara çünkü..
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bloguma hoşgeeeldinnnn. Yorumun için teşekkür ederim. Ben de kurbanımı buldum diye sevinmiştim. İnşallah başka mimlerde ve paylaşımlarda buluşmak dileğiyle o zaman.

   Sil
 2. Deep herkesin kafasında farklı bir şekle sahip bence. Çok tatlı bir mim olmuş ama benim analiz yeteneğime ben hiç güvenmiyorum. Yapsam da sanırım 9894218445435 tane pot kırarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim estağfurullah hata diye asla yorumlamayacağız elbette. Biraz fal açacğaz sadece :))

   Sil
  2. Canım beni bu mimden azletmeni rica edeceğim. Zira ben gerçekten hiç analiz yapamam. Heleki görmediğim biri için :(

   Sil
 3. Çok güzel olmuş keyfli bir mim olmuş bir an deepi gözümde canlandırdım 😊 emeğine saglık canım benim sevgiler 🌸😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım. Umarım isabetli bir canlandırma yapmışımdır :))

   Sil
  2. Bu arada sen mimi reddedtmeyen ilk yorumcu olmuş oluyorsun. Beni analiz etmeye var mısın :))

   Sil
  3. Keyifle yaparım canım benim 😊🌸en kısa zamanda yaparım inşallah sevgiler 😊❤🌸

   Sil
  4. Canımmm çok teşekkür ederim heyecanıma ortak olduğun için. Hem kendi kendiminkini hem de seni kimin anlatacağını merakla bekliyor olacağım. Sevgilerimle :))

   Sil
  5. Merhaba canım benim mimi yaptım okumak istersen :) biraz geç kaldım af ola :( sevgiler :)

   Sil
  6. Canımmm okudum çok ama çok beğendim. Çok teşekkür ederim. Genişletilmiş yorumumu paylaşımının altında görebilirsin. En derin sevgilerimle :))

   Sil
 4. Değişik bir mim olmuş. Yayılacaktır blog aleminde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Recep Bey. Sizi de görmek isteriz bu tatlı telaşın içinde :))

   Sil
 5. Bu mim de iyiymiş. Keyifle okudum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım. Senin falın da açılsın okuyalım isteriz hani :))

   Sil
 6. Çok güzel olmuş Yıldız bayıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler SevKoz'um. Analizini okumak beni mutlu eder :))

   Sil
 7. I didn't know about this, but seems interesting. it made me curious.
  My New Post | Instagram | Bloglovin

  YanıtlaSil
 8. Just a mim that helps analyze our blogs

  Who are you?
  Who am I?

  YanıtlaSil
 9. Böyle bir mim için ilk konuğun Deep olmasına inan şaşırmadım :))))

  YanıtlaSil
 10. hehe saol ya süper yazmışın ve hepsi de doğru yaaa. bi dee, kısa yorum yapmayı seviyom genelde :) yazıyı okuyup özünü anlayıp kısa konuşmayı seviyom :) kısa ve genelde olumlu esprili filan yazmak :) spor ivit, mavi jeans, konverse filan, kısa saç, esmere kaçan ten, biraz yani parizyen gibi, çok yürüyom, topuz hiç yapmam, boy 1.71, kilo evet atmışın altı işte, görünüş ince. diğer sölediklerin de uymuş, üniversite masterdan sonra bir süredir iş yaşamı. valla bak çok iyi görüşün analizin :) aslında ben de diyom hep, yazılarımdan mimlerimden yola çıkarak karmaşık biri değilim zaten, gizemli de değilim, çocuksu, huzurlu, iyimser işte :)

  YanıtlaSil
 11. Beğenmene sevindim Deep. Saçının rengine, şekline kadar tutturmuşum vallahi. Bu kadarını ben de tahmin etmemiştim. :))

  YanıtlaSil
 12. Cok güzel bir analiz olmus 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Derya'cığım. Seni de bu mimin içerisinde görmek isteriz :))

   Sil
 13. ya baktım da benim puntolar "calibri 11". küçük mü geliyo yani sana. 12 yapayım mı :)

  YanıtlaSil
 14. Farklı bir mim olmuş. Güzel bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Arif Bey. Sizi de bekleriz :))

   Sil
 15. Gerçekten çok beğendim. Genelde mimlerde kendimizi tanıtırız ama bu sefer kendi gözümüzden bir başkasını tanıtmamız çok hoş bir bakış açısı olmuş. :D bu arada sizi takibe aldım bana da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Çok memnun oldum ziyaret ve bu kıymetli yorum için. Uğradım ama takibe al butonu göremedim.

   Sil
 16. Heyecanlı bir mim bu.Biraz fal gibi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet biraz öyle oldu Mehtap. Ziyaretin ve yorumun için çok teşekkür ederim. Ben de takipteyim. Sevgiler :))

   Sil
 17. Çok farklı biraz da zorlayıcı bir mim olmuş. Tahmin oranının yüksekliği de dikkat çekici. İyi bir gözlemciymişsiniz.

  YanıtlaSil
 18. Teşekkür ederim. Aslında zorlayıcı bir tarafı yok bu mimin ama nedense öyle algılandı. Zaten birçoğumuzun sıkı takip ettiği en az birkaç blogu var. Paylaşımları okurken blog sahibi ile ilgili bir fikir oluşuyor aslında hepimizin kafasında. Bunları yazıya döküyoruz sadece. Selamlar ve nice mutlu bayramlar :))

  YanıtlaSil
 19. Güzel bir paylaşım olmuş. Deep yani sade ve derin tanımayan yok sanırım. Ne mutlu ona ki herkesin gönlünde güzel bir yer edinmiş. Benim için de özeldir kendisi. Keyifle okudum. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Hoşgeldiinnnnn, beni mutlu ettin :))

   Sevgi ve selamlarımla :))

   Sil