Blogger tarafından desteklenmektedir.

17 Ağustos 2017 Perşembe

DOLAŞIMDAKİ BORCAMLAR :))

HASTALIK TEMALI ÖYKÜMLE İÇİNİZİ ŞİŞİRDİĞİMİN FARKINDAYIM,    EY!!!!!  BİR AVUÇ BAHTSIZ TAKİPÇİLERİM. BUGÜN BİRAZ NEŞELENMEYE NE DERSİNİZ?

BEN DAHA ORTAOKUL ÖĞRENCİSİYKEN  KENDİ KIT İMKANLARIMIZLA YAPTIRDIĞIMIZ  KÜÇÜK, ŞİRİN EVİMİZE YENİ TAŞINMIŞTIK.

MALUMUNUZ,   TÜRK ÖRF VE ADETLERİ GEREĞİ EŞ, DOST VE AKRABALARIMIZ HAYIRLI OLSUN, GÜLE GÜLE OTURUN DEMEK İÇİN  ZİYARETİMİZE GELMEYE BAŞLADILAR.  E TABİ ELLERİ BOŞ DA GELMİYORLARDI. O ZAMANLAR FIRINA GİREN BORCAMLAR ÇOK MODAYDI VE  MUTFAKLARIMIZDA YENİ YENİ BOY GÖSTERİYORDU. FİYATI DA ŞİMDİKİ GİBİ UCUZ DEĞİLDİ VE ÇOK MAKBUL BİR HEDİYE İDİ. BUNDAN OLSA GEREK BİR-KOŞU BORCAMINI SARDIRAN, EV ZİYARETLERİNİ ALNININ AKIYLA TAMAMLAMIŞ ADDEDİYORDU KENDİNİ.

ÖYLE OLDU Kİ,  KISA ZAMANDA KARESİNDEN, DİKDÖRTGENİNE, OVALİNDEN, ÇUKURUNA, KAPAKLISINDAN KAPAKSIZINA HER NEVİ BORCAMA BİR ANDA SAHİP OLUVERMİŞTİK. KÜÇÜK BİR ZÜCCACİYEYE DÖNÜŞMÜŞTÜK ADETA. RAHMETLİ ANNECİĞİM DE NE YAPSIN,    HEPSİNİ AYNI ANDA KULLANAMAYINCA ENDAMINI UYGUN GÖRDÜĞÜ BİR TANESİNİ BİR BAŞKA EVE HAYIRLI OLSUNA GİDERKEN YANINDA GÖTÜRMEYE BAŞLADI :))

"PAKETİNDEN HİÇ ÇIKARILMAYIP HİZMET ÖMRÜNÜ BU ŞEKİLDE DOLAŞIMLA GEÇİREN, AĞIZ TADIYLA BİR FIRIN YÜZÜ GÖREMEYİP, ASLINA RÜCU EDEMEYEN, YEMEK NEFİSTİ NİDALARINI  DUYMA ZEVKİNE ASLA EREMEYEN  KAÇ BORCAM VARDIR ACABA?"    DİYE ZAMAN ZAMAN KENDİMİZE SORUP GÜLMÜŞLÜĞÜMÜZ ÇOK OLMUŞTUR :))))6 yorum:

 1. Çok tanıdık geldi bu. Sanırım birçok yerde borcam moda rüzgarı esmiş.Hatta esmeye devam ediyor.:)

  YanıtlaSil
 2. Ben de öyle tahmin ediyorum, teşekkürler yorumunuz için :))

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim yorum için :))

  YanıtlaSil
 4. Bizim bazanın altında 4 tane var. Hediye edilip başka bir bazanın altına girmeyi bekliyorlar. :)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Aden, güldürdün beni. Demek her evde benzer durumlar yaşanmış ve hala yaşanıyor. Seviyorum bu hallerimizi. Teşekkür ederim bu sıcak ve esprili yorumun için :))

  YanıtlaSil